بهترین کود برای درخت انگور

 

بهترین کود برای درخت انگور :

آیا 10-10-10 کود مناسب برای انگور است؟ انگور نیازی به لقاح زیاد با ساختارهای ریشه ای عمیق که قادر به جذب مواد مغذی از سطح زیر هستند نیست.برای داشتن یک کود کامل و متعادل همه چیز لازم است و 10-10-10 به عنوان رایج ترین کود توصیه می شود. این کود توان لازم را به انگور برای تولید میوه شیرین و آبدار که هر ساله به ان نیاز دارد می دهد .

کود با مقدار نیتروژن ، فسفر و پتاسیم  اندازه گیری می شود. برای انگور ، نسبت 10-10-10 کافی است. این بدان معنی است که در یک کیسه کود 100 کیلوگرمی ، هر یک از سه ماده اصلی 10 کیلوگرم وجود دارد. 70 کیلوگرم دیگر  برای کمک به پراکندگی سایر مواد مغذی به طور مساوی و در مقادیر مناسب است. انگور در انواع ترکیبات خاک رشد می کند ، به این معنی که برای جوانه زدن میوه خود ، به کود کمکی احتیاج ندارند.

کیوی هنگام رشد سریع در بهار به نیتروژن احتیاج دارند. اگر می خواهید انگور را با استفاده از کود رشد دهید ، دانشکده کشاورزی ایران استفاده از آن را در دی و بهمن توصیه می کند. برای هر نوع انگور 5 تا 10 کیلوگرم مرغ یا کود خرگوش یا 5 تا 20 کیلوگرم استر یا کود گاو استفاده کنید. کودهای ازت دیگر ، مانند اوره ، نیترات آمونیوم و سولفات آمونیوم ، باید بعد از شکوفه یا هنگام رسیدن انگور به قطر 1/4 سانتی متر استفاده شوند. می توانید 1/2 کیلوگرم سولفات آمونیوم ، 3/8 کیلوگرم نیترات آمونیوم یا 1/4 کیلوگرم اوره در هر نوع انگور استفاده کنید.

کاربرد روی برای بهترین کود دهی به درخت انگور

روی در خاک با گرده افشانی ، تولید هورمون و سایر عملکردهای اساسی به انگورها کمک می کند. علائم کمبود روی شامل شاخه های گل سرخ شده و برگ ها و همچنین کاهش میوه است. زمان های خوب استفاده از روی در طول بهار حدود یک هفته قبل از شکوفا شدن یا وقتی که تاکها در شکوفه کامل قرار دارند. اسپری روی را با غلظت 0.1 کیلوگرم در هر گالن به شاخ و برگهای هر نوع انگور بمالید. از طرف دیگر ، می توانید برش های هرس تازه را با محلول روی بلافاصله پس از هرس کردن انگور در اوایل زمستان ، تحریک کنید.

هلو یک خاک مرطوب اما خوب زهکشی را ترجیح می دهند. گرچه تاک ها از نظر خشک سالی تحمل نسبتا خوبی دارند ، در صورت وجود انگور از رطوبت قدردانی می کنند ، اما نه خاک مرتباً آلوده یا مرطوب ، که می تواند مشکل ساز باشد.

در زمان کاشت

بلافاصله پس از کاشت انگورهای خود ، خاک را در عمق کاشت از جمله توپ ریشه تا عمق سوراخ کاشت خیس کنید. استفاده از  کود  تقویت بیشتری برای تحریک تشکیل ریشه اولیه و رشد ریشه قوی تر فراهم می کند. ریشه تحریک کننده شوک پیوند را کاهش می دهد و گیاهان سر سبزتر و نیرومند تری را ترویج می کند.

در طول اولین فصل رشد فعال

در خاک متوسط ​​باغ شما لازم نیست هر روز انگور تازه کاشته شده خود را آب کنید. در بیشتر مواقع غیر از این ، این شرایط باعث ایجاد آب و خیسی می شود که می تواند منجر به پوسیدگی ریشه و سایر بیماریهای گیاهی شود. در صورت عدم بارندگی کافی ، آب فقط در صورت نیاز برای مرطوب نگه داشتن توپ ریشه و خاک اطراف آن. برای کمک به حفظ رطوبت و کاهش شستشوی دست ، از مالچ آلی استفاده کنید.

صیفی جات به هوای گرم ، آفتاب کامل و آب معتدل احتیاج دارند. برای انتخاب انواع مختلفی که در منطقه شما رشد پیدا می کنند با یک متخصص کشاورزی مشورت کنید. خاک در محل کاشت باید شل ، غنی و عمیق باشد. ریشه انگورها به اعماق زمین می روند. در یک عمق 24 تا 36 سانتی متر با یک کمپوست آلی خوب  یا کود حیوانی  پوسیده برای اصلاح خاک موجود اصلاح کنید.

هرس در فصل خفته رشد را کنترل می کند و میوه های فراوانی به همراه می آورد ، بنابراین توصیه های ما را بخوانید.

نکته: برای کاهش احتمال ابتلا به بیماری ، مطمئن شوید که نسیم هایی که می توانند رطوبت را از شاخ و برگ خشک کنند ، توسط نرده ها ، درختچه ها یا ساختمان ها مانع نمی شوند.

نحوه کاشت انگور

منبع